• مدیریت 09127039912
  • ایمیل info@danaloo.com

سبد خرید

چیدمان سیسمونی

ایده های چیدمان سیسمونی

سیسمونی از رسوم همیشگی ایرانیان بوده و هست و چیدمان سیسمونی نیز اهمیت ویژه ای دارد. سیسمونی در حقیقت خرید وسایل و لوازم لازم برای  نوزاد اول از سوی والدین مادر نوزاد بوده است. یعنی از دیرباز مرسوم بوده که پدر و مادر برای فرزند اول دخترشان لباس تهیه کنند. این امر به سبب بی تجربگی دختر و پسر برای تولد اولین فرزند و احتمالا کمک مالی خانواده ها به فرزندانشان به وقوع می پیوسته است که به مرور زمان رنگ و روی دیگری به خود گرفته است. اما در واقع همان سنت قدیمی است که وجود دارد.

آن چه که امروز به صورت عرفی به آن سیسمونی می­ گویند خرید مجموعه ای از لباس، مواد شوینده و بهداشتی، ماشین کهنه شوی، پوشک کامل، شورت گره ای و کهنه، روروئک، کریر، تخت، گهواره، قنداق، شیشه و پستانک. اسباب بازی و عروسک و از همه مهمتر تخت و کمد که کلیه ی مایحتاج کودک تا ۲ سالگی را پوشش می دهد. خرید لباس نوزادی یکی از مهترین بخش های خرید سیسمونی است.  چیدمان سیسمونی یعنی نحوه چیدن این وسایل خریداری شده به بهترین نحو.

چیدمان سیسمونی

استفاده  از دو رنگ به عنوان تم اصلی

رنگ در چیدمان سیسمونی اهمیت زیادی دارد. برای چیدمان سیسمونی اتاق نوزاد ابتدا باید دو رنگ را به عنوان تم اصلی در نظر داشته باشیم که پیش از خرید وسایل رنگ دیوار و پرده و موکت ها را با آن پوشش دهیم. طبیعی است که برای دخترها از صورتی و سفید و برای پسرها از آبی و سفید استفاده می شود. استفاده از رنگ های یاسی و سبز هم می تواند انتخاب های مشترک خوبی باشد. برخی رنگ ها مثل قرمز و زرد اما برای انتخاب تم مناسب نمی باشند. رنگ های مات و سردی همچون قهوه ای و خاکستری و توسی هم بیشتر برای دکورهای معمول منزل مناسبند نه اتاق کودک.جای قرار گیری این وسایل هم در اتاق نوزاد از اهمیت خاصی برخوردار است . زیرا باید به گونه ای چیده شود که جلوی دست و پای مادر را نگیرد . در واقع نباید بیخود اتاق نوزاد را شلوغ کرد.

خرید سیسمونی و چیدمان وسایل چیست؟

وسایل را باید به ترتیب سایز خرید و بسته به شکل و فضای اتاق اندازه ی آن را انتخاب کرد. قطعا تختی که برای یک اتاق ۹ متری یا ۱۲ متری خریداری می شود برای اتاق ۲۰ متری مناسب نیست. باید بدانیم از میان دو رنگ تم بهتر است یکی از آن سفید باشد. پیشنهاد می شود که تخت و کمد را سفید بخرید. همچنین سعی کنید از تخت هایی استفاده کنید که قابلیت گهواره شدن هم دارند و در آن ها مکانی برای نگهداری وسایل نیز وجود دارد.

چیدمان سیسمونی

اسباب بازی و عروسک های سیسمونی باید چگونه باشد؟

بر اساس جنسیت نوع اسباب بازی ها فرق می کند. برای نوزاد پسر ماشین و توپ و تفنگ و شمشیر و برای دخترها عروسک اهمیت ویژه ای دارد. باید بدانیم که قیمت عروسک ها و اسباب بازی ها نباید باعث بشود که حجم عمده ی هزینه ها را به خود اختصاص دهد. چرا که در چیدمان سیسمونی ما تاثیر ویژه­ ای ندارد. اسباب بازی و عروسک ها بیش از سامان بخشی به شلوغی فضا منجر می شوند و نباید فضای اتاق را بگیرند.

توجه داشته باشید که وسایلی شبیه روروئک و امثال آن را هم دارید، پس برای چیدمان سیسمونی خود نهایت نظم و دقت و سلیقه را به خرج دهید. زیاد بودن تعداد وسایل لزوما دلیلی بر مجلل بودن و زیبایی سیسمونی ویا کارآمد بودن آن نیست. به خاطر داشته باشید تناسب رنگ، کیفیت وسایل، نظم و ترتیب در چیدمان سیسمونی است که اتاق نوزاد را زیباتر جلوه می­دهد.اما به یاد داشته باشید لباس ها بخصوص لباس های راحت حرف اول را در خرید سیسمونی می زند و از تمام وسایل برای نوزاد تازه به دنیا آمده مفیدتر و پرکاربردتر خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...