• مدیریت 09127039912
  • ایمیل info@danaloo.com

سبد خرید

رنگ لباس نوزاد

انتخاب رنگ لباس نوزاد بر اساس جنسیت

رنگ لباس نوزاد با توجه به نوع جنسیت آن می‌تواند از بین رنگ‌های آبی و صورتی انتخاب شود. این اختلاف در رنگ لباس نوزاد به عوامل بیولوژیکی بستگی دارد.

انتخاب رنگ لباس نوزاد با توجه به جنسیت

امروزه در خرید لباس نوزادی  و یا تهیه وسایل اتاق نوزاد افراد به‌خصوص والدین به رنگ وسایل بویژه لباس‌ها بیشتر توجه می‌نمایند. با توجه به این‌که نوزادشان دختر است یا پسر شروع به انتخاب لباس‌های زیبا با رنگ‌بندی خاص می‌کنند. امروزه لباس‌های صورتی‌رنگ برای دختربچه‌ها و همچنین لباس‌های آبی‌رنگ برای پسربچه‌ها از گزینه‌هایی است که در زمان خرید لباس و به‌خصوص خرید سیسمونی موردتوجه قرار می‌گیرد؛ اما چرا این رنگ‌ها برای جنسیت‌های مختلف متفاوت است و اصلاً این قانون که رنگ صورتی و آبی برای نوزادان دختر و پسر مناسب‌تر است از چه زمانی میان مردم رایج شده است.

این تصور که اگر نوزاد شما دختر باشد و از لباس آبی‌رنگ برای او استفاده شود و یا برعکس چرا باعث تعجب اطرافیان خواهد شد؟ برای روشن شدن موضوع در رابطه با تاریخچه انتخاب رنگ لباس نوزاد اطلاعات بیشتری را در خدمت شما عزیزان قرار خواهیم داد پس تا انتها همراه ما باشید.

رنگ لباس نوزاد

تاریخچه انتخاب رنگ لباس نوزاد

اطلاعاتی که از زمان‌های گذشته به‌دست‌آمده است بیان‌گر این امر است که پدر و مادرها برای فرزندان خود از لباس‌هایی با رنگ‌ بندی‌ های متنوع استفاده می‌نمودند. این شواهد که مربوط به سال ۱۹۲۰ میلادی است حاکی از این است که علاقه والدین به پوشاندن لباس‌های زنگی به نوزادان در این سال‌ها افزایش یافت. قبل از این تاریخ اغلب والدین از لباس‌های یکرنگ سفید برای خرید لباس نوزادی خود استفاده می‌کردند. این‌که نوزادشان دختر و یا پسر بود برایشان فرقی نمی‌کرد و از یک رنگ برای لباس‌هایشان استفاده می‌کردند.

در سال‌های بعد از سال ۱۹۲۰ دید آن‌ها در رابطه با رنگ لباس نوزادشان تغییر کرد و تصمیم گرفتند از لباس‌های رنگی نیز استفاده کنند. جالب‌تر آن‌که در این سال‌ها اغلب والدین از رنگ آبی برای لباس نوزادان دختر و از رنگ صورتی برای نوزادان پسرشان بیشتر استفاده می‌کردند، درست برخلاف امروزه. این روند تا سال ۱۹۴۰ ادامه داشت تا بعداز گذشت این سالها با توجه به تحقیقات صورت گرفته، محققان به این نکته پی بردند که فرهنگ و تاریخ هر قومیتی می‌تواند در انتخاب رنگ لباس تأثیرگذار باشد. از سال ۱۹۴۰ رنگ صورتی برای نوزادان دختر و آبی برای نوزادان پسر انتخاب شد.

رنگ لباس نوزاد

تفاوت سلیقه در انتخاب رنگ لباس نوزاد

طی تحقیقات متعددی که دانشمندان در دانشگاه نیوکاسل انگلستان بر روی تعدادی از زن و مرد برای مشخص کردن رنگ موردعلاقه آن‌ها انجام دادند، مشخص شد که اغلب بانوان طیف رنگ‌های صورتی و همچنین قرمز را بیشتر موردتوجه خود قرار می‌دهند، درصورتی‌که آقایان به رنگ‌های آبی تمایل بیشتری داشتند. شاید این موضوع در انتخاب رنگ لباس نوزاد تأثیرگذار باشد و یا شاید به ذهن شما خطور کند که چطور برای فرزندی که متولد نشده می‌توان رنگ لباس موردعلاقه او را انتخاب کرد.

 تمام این مسائل با عوامل بیولوژیکی در ارتباط هستند و همچنین نباید از فرهنگ و تاریخ هر ملیتی نیز چشم‌پوشی کرد. این عوامل در کنار هم باعث می‌شوند که والدین در زمان خرید لباس نوزاد خود با توجه به جنسیت او به انتخاب دورنگ آبی و صورتی از میان رنگ‌های دیگر بپردازند. البته نباید از روحیات و شخصیت مردان و زنان در انتخاب نوع رنگ لباسشان چشم‌پوشی کرد. در دین اسلام نیز تأکید فراوانی به استفاده از رنگ‌های شاد مانند صورتی و آبی برای نوزادان شده است در زمان خرید لباس نوزادی و همچنین لباس زیر نوزادی می توانید به رنگ های شاد نیز توجه داشته باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...