• مدیریت 09127039912
  • ایمیل info@danaloo.com

سبد خرید

لباس بدون حساسیت نوزاد

انتخاب لباس بدون حساسیت نوزاد

انتخاب لباس بدون حساسیت نوزاد یکی از بایدهایی است که نیاز به توجه ویژه والدین دارد. یکی از لذت بخش ترین کارهایی که پدر و مادرها قبل از تولد نوزاد انجام می دهند خرید لباس نوزاد است. پوست نوزاد لطیف و حساس است. بنابراین هنگام خرید لباس نوزاد باید جنس پارچه لباس، نوع لباس، متناسب با فصل و راحتی را در نظر گرفته شود. یک سری لباس نوزاد را باید قبل از تولد او آماده کرد. پس برای خرید لباس نوزاد به یک لیست نیاز است. پوست لطیف نوزاد احتیاج به لباس بدون حساسیت نوزاد ، نرم و تمیز دارد بنابراین در طول روز چندین بار باید لباس و پوشک نوزاد را تعویض کرد. با این وجود احتیاج به لباس هایی است که به راحتی تعویض شوند و در حین در آوردن به نوزاد آسیب نرسانند از همه مهم تر این که نوزاد دچار حساسیت نشود.
لباس بدون حساسیت نوزاد

لباس بدون حساسیت نوزاد را چگونه باشد؟

والدین باید در انتخاب لباس بدون حساسیت نوزاد قدرت پیش بینی داشته باشند. یعنی متناسب با فصل و شرایط آب و هوایی که نوزاد به دنیا می آید برای او لباس بخرند. لباس نوزاد نباید به هیچ وجه تنگ باشد و یا دارای دکمه و وسایل تزئینی باشد. لباس هایی که جلو باز هستند و یا قسمت پایین آن ها چسبی است انتخاب مناسبی برای نوزاد است. زیرا به راحتی قابل تعویض هستند. همچنین لباس های سرهم علاوه بر راحتی به خوبی نوزاد را گرم نگه می دارند و از نفوذ سرما جلوگیری می کنند. به دلیل اینکه بیشتر گرمای بدن نوزاد از سر او خارج می شود بنابراین استفاده از کلاه در هر فصلی ضروری است. نوزادان اغلب توی خواب عادت به چنگ انداختن و زخمی کردن سرو صورت خود دارند. بنابراین بهتر است از دستکش نخی برای نوزادان استفاده شود.

جنس لباس بدون حساسیت نوزاد

جنس لباس نوزاد از اهمیت زیادی برخوردار است. لباس بدون حساسیت نوزاد سلامت او را تضمین می کند. بهترین جنس پارچه برای لباس نوزاد نخ و یا پنبه است. استفاده از لباس نامناسب باعث ایجاد حساسیت در نوزاد می شود. مثلا در فصل گرما اگر لباس های نامناسب و ضخیم به تن نوزاد پوشیده شود باعث گرمازدگی و آسیب به پوست او می شود. همچنین در فصل زمستان پوشیدن لباس کم و نازک خطرات و مضرات فراوانی به همراه دارد. لباس های دکمه دار به نسبت لباس زیپ دار برای نوزاد مناسب تر است. زیرا به هنگام درآوردن لباس از تن نوزاد امکان آسیب رساندن به پوست و بدن ظریف او وجود دارد.

 

ویژگی لباس بدون حساسیت نوزاد

لباس بدون حساسیت نوزاد دارای ویژگی های مختلفی است. در هفته های اول پس از تولد نوزاد، اکثر وقت مادر بعد از شیردهی، به تعویض پوشک می گذرد. لباس نوزاد باید بسیار نرم و راحت بوده و بدون هرگونه درز، دکمه و یا قسمت آزار دهنده ای باشد. والدین باید در طول روز ۱۰ تا ۱۲ بار پوشک نوزاد را تعویض کنند پس بهتر است لباسی  تن او کنند که قسمت پایین تنه ی آن دکمه دار باشد تا این کار برای آن ها راحت شود. پوشاک کودکان نسبت به وزن آن ها متفاوت است. بیشتر والدین از پوشاک یکبار مصرف استفاده می کنند. والدین باید بلوزهای نرم انتخاب کنند که ترجیحاً با دکمه دور گردن قابل اندازه شدن باشد یا زیرپوش های “یقه فرشته” که سر نوزاد به راحتی از آن عبور می¬کند. زیر پیراهنی برای چسبیدن به بدن نوزاد خوب است و از پوست او نیز در مقابل درزهای بلوز و یا دگمه های آن جلوگیری می کند. بهتر است از زیـر پوش هـای “زیر دکمه دار” به کار برده شود که زیر پوشک بسته می شوند و در نتیجه جمع نمی شود و همچنین بالا نمی رود.
ویژگی لباس بدون حساسیت نوزاد

 

باید و نبایدهای شستشوی لباس نوزاد

شست شوی لباس نوزاد یکی از آن نکات مهمی است که بی توجهی به آن باعث ایجاد حساسیت و آسیب به نوزاد می شود. لباس بدون حساسیت نوزاد باید به صورت جداگانه شسته شوند. والدین باید توجه کنند که از شستن لباس نوزاد همراه با لباس های خود جلوگیری کنند. همچنین برای آبکشی لباس او باید از آب داغ استفاده کرد. والدینی که از پوشک های پارچه ای برای نوزاد استفاده می کنند باید آن را جدا از لباس های دیگر او بشویند. پاک کننده های لباس باعث ایجاد بیشترین حساسیت در نوزاد می شوند. پوشک پارچه ای باید با شوینده های ملایم شسته شود تا ران ها و دستگاه تناسلی نوزاد دچار حساسیت نشود. والدین از مواد نرم کننده جهت شستن لباس بدون حساسیت نوزاد باید بپرهیزند. بهترین پاک کننده لباس نوزاد پاک کننده های مایع است. پاک کننده های رنگ دار و عطر دار مناسب شستشوی لباس نوزاد نیست. در صورتی که والدین تصمیم به تعویض پاک کننده دارند باید اول روی یک تکه از لباس نوزاد امتحان کنند در صورت نداشتن تحریک و حساسیت می توانند روی باقی لباس ها امتحان کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...